Sportovní brýle

Dokonale vidět znamená ve sportu lepší výkon, ať už jezdíte na lyžích, snowboardu, kole, běháte nebo hrajete tenis.

Pro nejlepší výkon

Sportovci potřebují dokonale vidět a chránit svůj zrak, proto existuje široký sortiment speciálních brýlí prakticky pro každý sport ať už je to lyžování, snowboardingcyklistika, golf, motorsport, tenis, nebo squash. Každý sport má svá specifika a pro existuje spoustu možnost, jak docílit ideálního řešení i s případnou korekcí.

Dioptrická vložka x WRAP

Nejrozšířenějším způsobem, jak vytvořit sportovní brýle s korekcní, je zábrus do dioptrické vložky, která je součástí vybraných sportovních brýlí. Nevýhodou dioptrické vložky je omezené zorné pole, pouze v části vložky.

Dalším způsobem je zábrus dioptrických čoček pomocí wrapu, kde je možné zabrousit i velice prohnutý tvar, který je pro sportovní brýle specifický. Výhodou wrapu je možnost vidět přes celý rozsah čočky včetně periferního vidění.

Polarizace

Polarizaci ve sportovních brýlích ocení především ti, kteří potřebují minimalizovat horizontální sluneční odrazy, které je oslňují a vyvádí z koncentrace. Tyto odrazy jsou polarizací eliminovány a ocení ji převážně sportovní rybáři, cyklisté, lyžaři a snowboardisté. Pohled přes polarizační čočky je příjemnější a dokážete přes ně rozeznat více detailů, než přes klasické sluneční čočky, což může být v mnoha případech rozhodující.

sportbryle_img

Výrobci a značky

Fotogalerie sportovních brýlí

malá ochutnávka vybraných modelů

Copyright 2016 Oční Optika Klára Strnadlová – ooks.cz.