Dětské brýle

V naší oční optice naleznete široký sortiment dětských obrub. Poradíme Vám, jaké zvolit brýlové čočky a naučíme děti, jak s brýle zacházet.

Děti a brýle

Ať se nám to líbí nebo ne, brýle se dnes stávají nedílnou součástí života našich nejmenších. Stále více dětí se neobejde bez zrakové korekce. Dříve byly brýle u dětí spíše neobvyklé, dnes jde o naprosto normální věc. V naší nabídce naleznete široký sortiment obrub různých materiálů, barev a tvarů.

Mějte na paměti, že by si mělo díte vybrat brýle samo. Pokud dítě v optice sáhne po 1 brýlích, které se mu líbí, většinou v nich i odchází. Brýle, které si dítě vybere samo, bude mnohem radši nosit než ty, které mu vyberou rodiče.

detske2_img

Správný výběr čoček

Výběr správné obruby je 1/2 úspěchu. Vhodné brýlové čočky už by měli zvážit rodiče. Do dětských brýlí doporučujeme plastové nebo trivexové čočky. Oba druhy čoček lze opatřit antireflexem, který usměrňuje průchod světla skrz čočku. Antireflex snižuje únavu očí a zkvalitňuje komfort vidění.

Více o brýlových čočkách naleznete na stránce brýlové-čočky.

detske_img

Jak vybrat

Mezi dětmi jsou samozřejmě nejpopulárnější barevné brýle, které jsou nejčastěji vyrobeny z plastu (acetát, TR90, ultem, silikon nebo měkká guma). Acetát umožňuje různé přechody a kombinace barev, je pevný a trvanlivý. Ultem a TR90 (grilmid) jsou lehké a pružné materiály. Výhodou plastových brýlí je jejich pohodlnost a odolnost, kde obruba obepíná celý obvod skla.

Kovové brýle jsou stále populární díky svým vlastnostem a především libovolně nastavitelným nosníkem, který je u dětí často rozhodující. Dětský kořen nosu není ještě vyvinut tak, jak nos dospělého a plastové brýle s pevným nosníkem tedy někdy nejsou vhodné, protože nesedí na nose tak ideálně, jako sedýlka kovových brýlí.

Pro dětské brýle existuje i doplňky, které pomohou přidat ještě lepší komfort – např. gumičky za hlavu nebo gumové zarážky za uši tzv. stopery.

Výrobci a značky

Fotogalerie dětských brýlí

malá ochutnávka vybraných modelů

Copyright 2016 Oční Optika Klára Strnadlová – ooks.cz.